17.4.10

Ayakkabı Bağlayıcılar!

Geçen gün yine reklam izliyorum televizyonda...ki en sevdiğim şeylerden biridir. Güzel bir reklam çıktığında kanal değiştirilirse olay çıkarırım!


Anadolu sigortanın ev hanımları için emeklilik reklamına rastladım. Hatırlıyorsunuzdur; iki çocuk kendi aralarında konuşuyorlar. Babaları tek mesleğin erbabı olmuşken annelerinin yaptıkları işleri saya saya bitiremiyorlar. Çok sevimli, çok içten bir reklam olmuş. Hepiniz o küçük kıza hak vermiştir. Annesi için saydığı işlerin pek çoğu onun için gerçekten çok mühim işlerdir, her biri birer meslektir bazılarını biz öyle görmesek de... Örneğin reklamın sonunda söylediği ayakkabı bağlayıcılığı.


Hepimiz belli bir yaşa kadar bu işi annemize babamıza yaptırır, yaş kemale erince kendimiz yaparız. Ama işin aslı öyle değil işte. Her babayiğidin harcı değil ayakkabı bağcıklarını bağlamak. Gerçekten meslek olası bi olay bu. Çünkü olmayınca olmuyor işte. Geldim şu yaşıma, hala daha bağcıklarım yerde geziyorum! İdareten bi bağlayıveriyorum evden çıkarken ama bütün gün kaç kere çözülüyor, sayısı belli değil! Gün içinde annemi yanımda taşıyamayacağıma göre (keşke olsa öyle bişi) ayakkabı bağlayıcı arkadaşlarımdan medet umuyorum.
Şanslıyım ki, bana gerçekten acıdığı için, şımarıklık tembellik diye düşünmeden, yüksünmeden, kusurumu yüzüme -pek- vurmadan ayakkabılarımı bağlayan çok sevgili birkaç arkadaşa sahibim. Arkadaşlığın, dostluğun yanında ayakkabı bağlayıcılarım onlar benim!
İyi ki varsınız...

0 diyeceği olan:

Yorum Gönder